بررسی Assassins creed Unity

بررسی Assassins creed Unity

داستانی از دنیای عشق و دنیای جنگ. یک تراژدی که احساستان را غرق در خون می­کند. اینجا دایا گیمز است. برای نقد و بررسی بازی Assassins Creed Unity همراه ما باشید.
به شخصه از طرفداران تیر این سری هستم . ولی زمانی که AC: U وارد میدان شد واقعا بیشتر از هر لحظه عاشق این سری شدم. از همان ابتدا با موتور گرافیکی بالا داستان با احساستان دست و پنجه نرم می­کند.
 حدود هشت سال پیش بود که اولین نسخه از سری بازی Assassin’s Creed (به اختصار AC) منتشر شد و جنجال فراوانی به راه انداخت. یک بازی کاملا جدید از یوبی‌سافت که با وجود برخی نواقص، مورد توجه بسیاری از علاقه‌مندان قرار گرفت.

بررسی Assassins creed Unity
بررسی Assassins creed Unity

 

 جذابیت بسیار بالایی در AC وجود داشت. پرداختن به یک دوره‌ی تاریخی خاص، آن هم به این شکل برای بسیاری از مخاطب‌ها تازگی داشت. مبارزه با شمشیر، دنیای جهان‌باز بازی، عناصر مخفی‌کاری، بالا رفتن از برج‌ها و چیزهایی از این قبیل در آن زمان بسیار جالب بود. داستان بازی نیز پر از ایده‌های تازه بود و مورد توجه قرار گرفت. شرکتی به نام آبسترگو با اختراع دستگاه آنیموس، اهداف عجیبی را دنبال می‌کرد. آنیموس قادر بود حافظه‌ی افراد برای بازبینی زندگی اجدادشان را مرور کند.

 آبسترگو با استفاده از فردی به نام دزموند مایلز Desmond Miles، اقدام به مرور خاطرات فردی به نام الطیر   می‌کند. قاتلی که در زمان جنگ‌های صلیبی عضوی از گروه حشاشیون بود.
حال بحث اصلی ما Unity است . بازی که می توان گفت ایرادات زیادی در گیم پلی دارد ولی از نظر داستان می توان گفت واقعا خوب کار کرده است. داستان در فرانسه در زمانی است که انقلاب فرانسه رخ داده است. و مثل همیشه در بازی شاهد تعدادی از اشخاص تاریخی آن زمان هستیم. شخصیت اصلی بازی که کنترل آن را در اختیار داریم فردی به اسم Arno Victor Dorian است.

بررسی Assassins creed Unity
بررسی Assassins creed Unity

 

در ابتدای بازی Arno پدرش را در کودکی از دست می­دهد . بازی با یک داستان تراژدی آغاز میشود. داستان بازی در حالی آغاز می‌شود که همه چیز آماده‌ی وقوع این انقلاب در فرانسه است. هر چه به پایان بازی نزدیک می‌شویم، حال و هوای خیابان‌ها و مردم انقلابی‌تر می‌شود. فضای خیابان‌های پاریس به قدری خوب طراحی شده که با قدم زدن در خیابان‌ها، می‌توان حال و هوای آن روزهای فرانسه را به خوبی حس کرد! این‌بار جوانی به نام آرنو Arno Victor Doria را به عنوان شخصیت اصلی بازی کنترل خواهید کرد. شخصیتی که در ابتدای بازی، کودکی و شیطنت‌های او را در کنار دختر بچه‌ای به نام الیز (Elise) دیدیم.

 پسربچه‌ای که چند دقیقه بعد از این‌که یه ساعت جیبی را از پدرش به یادگار می‌گیرد، جسد پدرش را که به قتل رسیده می‌بیند! از همان زمان توسط پدر الیز بزرگ می‌شود و به دنبال گرفتن انتقام پدرش وارد ماجراهای فراوانی می‌شود. رابطه‌ی او با الیز احساسی شده و ماجرای این دو تقریبا مهمترین بخش داستان بازی به‌شمار می‌رود و حتی موضوع مهمی مثل انقلاب فرانسه زیر سایه‌ی داستان این دو شخصیت قرار می‌گیرد.

بررسی Assassins creed Unity
بررسی Assassins creed Unity

 

 این موضوع وقتی جالب می‌شود که شما ناپلئون بناپارد بزرگ را در بازی خواهید می‌بینید. تمرکز داستان احساسی بازی به ماجرای آرنو و الیز بالاست و پتانسیل عظیم داستان بازی در رابطه با مسائل مرتبط با انقلاب فرانسه در بسیاری از مواقع نادیده گرفته می‌شود. در آخر  اگر از طرفداران این سری هستید و دوست دارید انقلاب خونین فرانسه را از نزدیک مشاهده کنید و زیاد هم گیمر سخت‌گیری نیستید، قطعا با Unity ساعات خوشی را خواهید گذراند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
واتس‌آپ
Share on telegram
تلگرام
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
Share on email
ایمیل
Share on print
پرینت