روش نصب بازی اورجینال

روش نصب بازی اورجینال

روش نصب بازی اورجینال

در این مقاله قصد داریم روش نصب بازی های اورجینال در فروشگاه های بازی در کامپیوتر را توضیح دهیم.
سیستم عامل های زیادی بر روی کامپیوتر نصب خواهد شد، ولی سیستمی که امروز مورد بحث ما هست Windows است.

Windows  فروشگاه های بازی زیادی را به خود اختصاص می دهد که شامل موارد زیر است:
Steam
Origins
Epic Games
Battlenet BIllizard
اگر بخواهم موضوع را زیاد پیچیده نکنم باید اول درباره اوریجینز، اپیک و بتلنت صحبت کنم. نصب و راه اندازی در این سه فروشگاه کار دشواری ندارد. قبل از توضیح باید بگویم که برای خرید هر بازی اول سیستم سخت افزاری دستگاهتان را چک کنید.

 

روش نصب بازی اورجینال
روش نصب بازی اورجینال

 

روش نصب بازی اورجینال در این سه فروشگاه به این صورت است که اول باید در هر کدام اکانت بسازید تا تمامی محصولات خریداری شده در اکانتتان ذخیره شود. پس از ساخت اکانت می بایست اکانت خود را که شامل یک کیف پول است، برای خرید بازی ها شارژ کنید. البته نا گفته نماند که می توانید از سایت های معتبر اکانت های مورد نظرتان را پایین تر از قیمت بازی خریداری کنید.

پس از خرید بازی چه به صورت درون برنامه ای چه به صورت اکانتی باید دیتای آن را دانلود کنید. در این قسمت اگر دیتای بازی را از قبل دارید یا جایی را میشناسید که دیتای مورد نظر را دارد، میتوانید به جای دانلود کردن بزارید خود فروشگاه تنها حجمی کمی از بازی را دانلود کند تا پوشه مورد نظر را بسازد، سپس دیتای مورد نظر را در محلی که بازی نصب شده است و دانلود شده است کپی کنید. حال کافی است داخل فروشگاه بروید و Countiniu  را بزنید ، اینجا فروشگاه دیتای بازی را چک میکند و اگر برنامه های مورد نیاز بازی روی دستگاهتان نصب باشد بازی آماده اجرا خواهد بود.

 

روش نصب بازی اورجینال
روش نصب بازی اورجینال

 

حال به سراغ استیم میرویم. نصب و راه اندازی بازی در استیم کمی طولانی و چند مرحله بیشتر است اما کسل کننده نیست. طبق مراحلی که برای دیگر فروشگاها کرده اید، برنامه را دانلود کنید، اکانت بسازید، برای خرید بازی چه از داخل فروشگاه چه به صورت اکانتی اقدام کنید.

پس از اضافه شدن بازی به لیست Library اکانتتان تازه مراحل نصب آغاز میشود. روش نصب بازی اورجینال به گونه ای است که اگر دیتا ندارید باید بزارید بازی در جایی که مشخص میکنید دانلود و نصب شود که این روش ساده ترین روش است. ولی اگر به هر دلیلی به دیتا دسترسی دارید و توان دانلود ندارید، ابتدا وارد اکانت شوید بگذارید حجم کوچکی از بازی را برنامه دانلود کند.

سپس در ابتدای صفحه سمت چپ گزینه Steam را بفشارید. بعد گزینه Restore And Backup را بزنید. در این مرحله میتوانید انتخاب کنید دیتای بازیمورد نظرتان را اضافه کنید یا از آن Backup بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
واتس‌آپ
Share on telegram
تلگرام
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
Share on email
ایمیل
Share on print
پرینت