بررسی Assassins Creed Valhalla

بررسی Assassins Creed Valhalla

داستان پیچیده تر از این حرفاست. آنقدر پیچیده که پای وایکینگ ها وسط کشیده شده است. ولی با تفاوتی بزرگ، تفاوتی که در ادامه به آن می پردازیم. همراه دایا باشید با بررسی Assassins Creed Valhalla .

بررسی Assassins Creed Valhalla
بررسی Assassins Creed Valhalla

 

اگر بخواهم بی مقدمه بحث را شروع کنم، اول باید بگویم که داریم از یکی از محبوبترین سری های موجود در دنیای گیم حرف می زنیم. سری ای که از 2007 وارد دنیای گیم شد. بله درسته، دقیقا چهارده سال پیش استودیو Ubisoft پروژه ساخت اولین بازی از این سری را با کارگردانی Jade Raymond آغاز کرد.
حال بحث سر نهمین نسخه از این سری بدون در نظر گرفتن DLC است. این بار استودیو UBI سعی کرده کشور های شمال اروپا یعنی اسکاندیناوی را مخاطب خود قرار دهد. اگر با روند بازی آشنا باشید، قطعا میدانید که یک مورد در کل بازی های سری اساسینز کرید یکی است.
داخل بازی در واقع در روند داستانی بازی، شرکتی به اسم Abstergo است که بازی را به دو زمان تبدیل می کند. یعنی چی؟ یعنی این که این شرکت برای رسیدن به اهداف خودش و رسیدن به گذشته از آدم ها استفاده می کند.

بررسی Assassins Creed Valhalla
بررسی Assassins Creed Valhallaدر نسخه‌های گذشته همیشه با روایت داستان در دنیای مدرن و قدیم مواجه می‌شدیم. این در حالی است که والهالا سه داستان مختلف را به‌نمایش می‌گذارد.
 اولین داستان مربوط‌به ماجراجویی لیلا حسن و مأموریتی می‌شود که برعهده دارد؛ موردی که می‌تواند ازطریق آن، جهان را دستخوش تغییرات بزرگی کند. همان‌طور که قهرمان آدیسی به آن اشاره کرد، آینده در دستان لیلا حسن است و نقش مهمی را ایفا می‌کند.
این در حالی است که برای رسیدن به هدف خود، نیاز به ایوور دارد. ایوور پس ازاینکه خانواده خود را از دست می‌دهد، حال در قبیله کلاغ به‌سر می‌برد. او و سیگرد، برادر ناتنی ایوور، تصمیم می‌گیرند تا به سرزمین‌های آنجلو ساکسن رفته و قبیله خود را بزرگ و بزرگ‌تر کنند.
درواقع آنجلو ساکسن را می‌توان دوره قرون وسطایی انگلیس نامید. یوبیسافت به‌سراغ دوره‌ای رفته است که در آن شاهد یک نبرد بزرگ میان شاه آلفرد و گاترم، رهبر دانمارکی‌ها، هستیم که به Battle of Edington معروف است. یوبیسافت از این واقعه تاریخی و شخصیت‌های مربوط‌به آن استفاده کرده تا داستان ایوور و ماجراجویی‌هایش را به همراه سیگرد به بهترین شکل ممکن روایت کند.
بااین‌حال، بخش دیگری هم برای داستان والهالا درنظر گرفته شده که بُعد اساطیری بازی است و شاهد مواردی مثل ازگارد هستیم. روایت‌داستانی در  Assassin’s Creed: Valhalla نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند و شاهد یک روایت با کیفیت و درگیر کننده هستیم.

بررسی Assassins Creed Valhalla
بررسی Assassins Creed Valhallaشروع بازی به‌خوبی گیرا و جذاب کار شده و به مرور زمان، سرعت و ساختار خود را از بین نمی‌برد، بلکه با ارائه شاخ و برگ‌های مختلف آن را گسترده‌تر می‌کند تا بازیکن بتواند تجربه‌ی خوبی را کسب کند. همچنین در نقطه انتهایی هم به‌خوبی سه خط داستانی به یکدیگر متصل شده و شاهد یک پایان عجیب و غافلگیر کننده هستیم.  
شخصیت پردازی نکته دیگری است که به آن می شود اشاره کرد. در ابتدای بازی شما می نوانید جنسیت شخصیتتان را مشخص کنید و در طول بازی آن را شخصی سازی کنید. استفاده از مهارت‌های قابل اجرا نقش مهمی در جذابیت نبردها ایفا کرده است. تیم سازنده از دو شورتکات چهارتایی برای مهارت‌های قابل استفاده ایوور استفاده کرده است.
 بازیکنان در طول گشت‌و‌گذار خود در جهان بازی می‌توانند مهارت‌های قابل استفاده را در قالب آیتم‌های جمع‌آوری به‌دست آورده و از آن‌ها استفاده کنند. طراحی متنوع و منحصربه‌فرد هر یک از این مهارت‌ها موردی است که به‌خوبی سیستم مبارزات مخاطب را شکل می‌دهد. همچنین درخت مهارت‌ها نقش بسیار مهمی را در گیم‌پلی بازی و قدرت ایوور ایفا می‌کند.
در نهایت می توان گفت که بازی AC: Valhalla بعد از امتیاز ضعیفی که Odyssey گرفت، توانست امتیاز قابل قبولی بگیرد و این سری را همچنان در سطح بهترین بازی ها نگه دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
واتس‌آپ
Share on telegram
تلگرام
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
Share on email
ایمیل
Share on print
پرینت