معرفی بازی Civilization VI

معرفی بازی Civilization VI

 

یک بازی چقدر می تواند در دستور زندگی تاثیر گزار باشد؟ با دایا همرا باشید تا به معرفی نسخه کامل از آخرین عنوان سری  Civilization VI بپردازیم.
وقتی حرف از بازی است، عناوینی مطرح هستند که لزوما فقط یک بازی نیستند و در بیشتر نقاط بازی درس و پندی را آموزش می­دهند. 25 سال پیش شخصی به اسم سید میر اولین عنوان از سری Civilization را رونمایی کرد.

 

معرفی بازی Civilization VI
معرفی بازی Civilization VI

 

این بازی جزو اون دسته بازی هایی است که می تواند تا حدودی درس مدیریت بدهد. البته نا گفته نماند که تمام بازی های سبک استراتژیک فراتر از یک بازی هستند. بازی سیویلیزیشن 6 ششمین نسخه از این سری است که در سال 2016 برای تمامی پلتفرم ها و سیستم عامل ها عرضه شده است. اگر آشنا باشید با این سری میدانید که این بازی اثر تمدن هاست.
یعنی با یک بازی ساده و راحت در سبک استراتژیک طرف نیستید. این بازی سعی کرده اشخاص تارییخی هر تمدن را تا حدودی اضافه کند. همین امر باعث می­شود تا بازی جذاب شود. بیاید با گیم پلی شروع کنیم. یکی از مواردی که هر دفعه با عرضه نسخه جدید دست خوش تغییر است گیم پلی بازیست. مساله‌ای که مرز بین خوب و بد بودن را در یک نسخه از Civilization مشخص می‌کند.
همین المان باعث شده بود تا نسخه پنجم این سری به یک شاهکار تبدیل شود و ضعف در همین گیم‌پلی بود که نسخه Beyond Earth را به یک بازی نه‌چندان خوب تبدیل کرد. ولی به نظر می‌رسد که استودیو فیرکسیس گیمز، به‌خوبی از Beyond Earth درس گرفته و به همین دلیل هم در نسخه ششم دوباره سعی در حفظ هسته اصلی گیم‌پلی بازی داشته و تغییراتی جزئی در آن پدید آورده است.

 

معرفی بازی Civilization VI
معرفی بازی Civilization VI

 

نسخه ششم بازی، تعادل خیلی خوبی بین پخش کردن ویژگی‌های جذاب ایجاد کرده است. به این صورت که بازی نه در همان ابتدا تمامی جذابیت‌های خودش را به رخ می‌کشد و نه آن‌ها را برای دور‌های پایانی نگه می‌دارد.
بلکه در سراسر طول بازی که گاهی ممکن است چندین روز هم طول بکشد، شاهد یک حس خاص درگیرکننده و جذاب هستیم و همین امر هم باعث شده تا هرگز از بازی کردن و خسته نشوید و این اشتیاق مدام در شما زنده بماند که بخواهید تمدن‌تان پیشرفت کرده و از دیگر رقبا پیشی بگیرید.
اما مساله دیگری که در گیم‌پلی بازی بسیار مثبت است، تنوع بالای هر دست از بازی کردن و تنوع بالای بازی کردن با هریک از رهبر‌ها است. هر بازی که بازی جدیدی در Civilization VI شروع می‌کنید، انگار با یک بازی کاملا جدید روبرو هستید و سناریو‌هایی روبرویتان قرار می‌گیرند که کاملا نسبت به قبل متفاوت هستند.
به نظر شخصی من یکی ازنکات فوق العاده بازی موسیقی آن است. عنصری که سازندگان بازی به قدری در رابطه با این موضوع وقت گذاشته اند، که به جرعت می­توان گفت که انقدر لذت بخش است که حاضرید از بازی کردن دست بکشید و به موسیقی که دارد پخش می­شود گوش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
واتس‌آپ
Share on telegram
تلگرام
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
Share on email
ایمیل
Share on print
پرینت