بررسی بازی Evil Whitin 2

بررسی بازی Evil Whitin 2

نابودی شیطان درون 2

بازی Evil Whitin 2 داستان یک خود گذشتگی که برای سباستین یک توانایی بود. بله درسته، او پدری فداکار بود، یک انسان که برای نجات زندگی خانواده خود پا به دنیایی می گذارد، که دست و پنجه نرم کردن باهاش کار هر کسی نیست . اینجا دایا گیمز است. برای نقد و بررسی بازی The Evil Within2 همراه ما باشید.

 

بررسی بازی Evil Whitin 2
بررسی بازی Evil Whitin 2

این سری بازی هم با سبک میزاکی ساخته شده است. شینجی میزاکی از بزرگان و کارگردان های برتر صنعت بازی های کامپیوتری است. و هر جا که او حضور دارد قطعا اگر شاهکاری در کار نباشد یک عنوان بسیار خوب منتشر خواهد شد. به شخصه زیاد نتونستم با Evil Within 1  ارتباط بر قرار کنم، زیرا شخصیت اول این سری به خوبی معرفی نشد و مشخص نبود برای چی پا به دنیای ناشناخته گذاشته است. هر چند که بازی نواقصی داشت ولی با کارگردانی میزاکی بازی توانست فروش خوبی را داشته باشد و سازندگان را وادار به ساخت نسخه دوم کند.
اما در نسخه دوم میزاکی به صورت مستقیم نبوده بلکه فقط نظارت بر نحوه ساخت بازی داشته است. حرف از نسخه دوم شد که بحث اصلی ما هم Evil Within 2 است. واقعا به جرعت میتوانم بگویم یک پیشرفت فوق العاده نسبت به نسخه 1 داشته است.

 

بررسی بازی Evil Whitin 2
بررسی بازی Evil Whitin 2

 

این بار شخصیت اصلی بازی، همان کاراگاه بازی که سباستین نام دارد به خواست خود و برای نجات دخترش وارد دنیای Union می­شود. بازی TEW2 یکی از نقاط قوتش شخصیت پردازی آن است. این که شما متوجه خواهید شد بازی یک شروع و پایان درستی دارد و از همه مهمتر هدف اصلی سازندگان خود شخصیت بازی است. در نسخه دوم سباستین به خوبی تعریف خواهد شد، یعنی از گذشته تا اتفاقات بد و خطا هایی که انجام داده است همه باعث می­شود به خوبی با داستان ارتباط بر قرار کنید. در این میان فقط کراکتر اصلی نیست که به خوبی تعریف شد است، بلکه تمامی شخصیت هایی که هر چند کوچک یا بزرگ در بازی حضور دارند، طوری طراحی شدند که به راحتی میتوانید آن ها را بشناسید و ارتباط برقرار کنید.
برای اینکه داستان بازی را لو ندهم و جذابیت آن را از بین نبرم، نمی‌خواهم اشاره مستقیمی به همه آنتاگونیست‌های بازی داشته باشم اما مثلا استفانو که در همان اوایل بازی با وی آشنا می‌شوید، با اینکه کاراکتر مرموزی است و پتانسیل تبدیل شدن به یک چهره منفور ولی خفن را دارد، اما هرگز به چیزی بیش‌تر از یک شخصیت مقوایی تبدیل نمی‌شود و کاراکتر‌های منفی دیگر بازی هم کمابیش چنین شرایطی دارند.
در کل شخصیت‌های منفی بازی بیش‌تر این حس را منتقل می‌کنند که انگار هدف سازندگان، این بوده که چند آنتاگونیست برای بازی خلق کنند که برای مدتی سباستین را درگیر می‌کنند و سپس خیلی راحت از سر راه کنار می‌روند. همین هم باعث شده تا آنتاگونیست‌ها هرگز به چهره‌های تاثیرگذار یا ترسناکی تبدیل نشوند. درست است که The Evil Within 2 را نمی‌توان با مجموعه بزرگی مثل رزیدنت ایول مقایسه کرد، اما مثلا شخصیت آلبرت وسکر را از این سری به یاد بیاورید که وقتی حتی اسمش هم می‌آمد، مو به تن‌مان سیخ می‌شد. یکی از دلایلی که باعث می­­شود بازی در مواردی نقص هایی داشته باشد، نبود ترس واقعی در بازی است. منظور از واقعی این است که به هر حال بازی در سبک ترسناک منتشر شده است، ولی آن طور که باید غافلگیرانه ترس ایجاد کند نیست. چرا که زمانی شما از چیزی می­ترسید که نمی­دانید با چی رو به رو خواهید شد. باس فایت ان طور که باید قوی نیستند و اگر مهمات به اندازه کافی داشته باشید، به راحتی دشمنانتان را از بین می­برید.

 

بررسی بازی Evil Whitin 2
بررسی بازی Evil Whitin 2

شینجی میکامی پیش از انتشار بازی، در مصاحبه‌ای روی اهمیت اکتشاف در بازی توضیح داده بود و خب می‌توان گفت که این گشت و گذار عنصر، واقعا نقش پررنگی در بازی دارد. محیط‌های The Evil Within 2 در مقایسه با نسخه قبلی، وسیع‌تر شده‌اند و حتی شما آزادی‌عمل دارید که گاهی از مسیر‌های مختلف به سمت مقصد بروید. در این بین، اگر حوصله داشته باشید و کمی به گوشه کنار محیط‌ها سرک بکشید، آیتم‌های باارزشی پیدا خواهید کرد. همین باارزش بودن گشت و گذار، باعث می‌شود تا روند بازی از حالت خطی خارج شود. از طرف دیگر، مخصوصا در درجه‌های سختی بالاتر باید حسابی حواس‌تان به مهمات‌تان باشد و اینجا است که گشت و گذار در محیط حتی اهمیت بیش‌تری هم پیدا می‌کند و برای پیدا کردن مهمات بیش‌تر یا مواد اولیه ساخت آن‌ها، مجبور می‌شوید تا به قسمت‌های مختلف نقشه سرک کشیده و به دنبال آیتم باشد.

اما با وجود کم‌رنگ بودن عنصر ترس در بازی، The Evil Within 2 اتمسفر واقعا عالی‌ای دارد. اتمسفری که شاید ترسناک نباشد، اما حسابی پر رمز و راز و تاریک است و سازندگان به سبب طراحی عالی محیط‌های متنوع بازی، موفق شده‌اند این حس مرموز بودن The Evil Within 2 را به بهترین شکل ممکن به مخاطب منتقل کنند. محیط‌های بازی از قسمت‌های سرد و بی‌روح شهری گرفته تا جایی مثل سیاه‌چاله جهنمی را شامل می‌شوند و انصافا همگی طراحی عالی‌ای دارند و در مجموع اتمسفر خیلی خوبی را برای بازی پدید آورده‌اند.
روند بازی در مجموع به رفتن سباستین به محیط‌های مختلف یونیون و تلاش وی برای نجات دخترش خلاصه می‌شود. با این حال سازندگان برای اینکه بازی را از یکنواختی خارج کنند، یک سری ماموریت جانبی هم برای‌تان در نظر گرفته‌اند. ماموریت‌هایی که هم تنوع خوبی دارند و از آن مهم‌تر، می‌توان تاثیر آن‌ها را روی داستان بازی نیز مشاهده کرد. برای مثال، ممکن است در یکی از این ماموریت‌ها، شخصیتی از شما کمک بخواهد و پس از آن انتخاب با شما است که کاری برای آن فرد بکنید یا اینکه بی‌خیال شده و سراغ پیدا کردن لیلی، دختر سباستین بروید. اما در هر دو حالت، پس از مدتی تاثیر تصمیمی را گرفته‌اید در داستان بازی خواهید دید که ویژگی مثبتی برای بازی به شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
واتس‌آپ
Share on telegram
تلگرام
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
Share on email
ایمیل
Share on print
پرینت