Hitman 3 و پایان تراژدی

Hitman 3 و پایان تراژدی

Hitman 3 و پایان تراژدی

بازی Hitman 3 یک بازی از یک سری قدیمی، یک عنوان که قوی ظاهر نشد ولی از جذاب بودنش هم کم نشد. اینجا دایا گیمز است، همراه ما باشید تا به بررسی این بازی بپردازیم.

یک سری از عناصر و یا بهتره بگم شخصیت های بازی ها را نمی­توان نادیده گرفت، حتی اگر در زمان عرضه جدیدترین نسخه، قوی عمل نکنند. بازی هیتمن 3 از آن دسته بازی هاست. سال 2016 بود که استودیو آی‌او اینتراکتیو، سازنده و ناشر بازی سیستم جدید را برای سری Hitman پیاده کرد. سبک بازی همان است، ولی مثل یک سریال مراحل قسمت بندی شدند و در یک قالب داستانی قرار گرفته اند. دیگه خبری از داستان خطی بدون آزادی عمل نیست، این بار Agent 47 باید در یک منطقه با آزادی عمل بالا راهی برای از بین بردن هدف های خود پیدا کند.
از سال 2016 که هیتمن 1 وارد میدان شد پروژه جدید استودیو IO Interactive موفقیت آمیز بوده است. حال هیتمن 3 در ادامه داستان دونسخه قبل عرضه شده است. نسخه ای که قرار است به این سری پایان دهد.داستان بازی دقیقا از پس از نسخه دوم آغاز می‌شود؛ جایی‌که مأمور ۴۷ متوجه هویت واقعی کلاینت شده و حال با کمک گِری، دوست دوران بچگی خود، سعی دارد تا اعضای کلیدی گروه Providence را از بین ببرند.

Hitman 3 و پایان تراژدی
Hitman 3 و پایان تراژدی

این در حالی است که رئیس این گروه سعی دارد با گمراه کردن دیانا، رئیس مامور ۴۷، شرایط را برای این شخصیت دوست داشتنی سخت‌تر کند. روایت داستان در هیتمن 3 همانند دو نسخه پیشین، حس و حال سینمایی دارد و به‌خوبی داستان و هدفی را که برای بازیکن درنظر گرفته، دنبال می‌کند.
اما متاسفانه اگر بخواهیم از قالب داستان خارج شویم و به دیگر نقاط بازی مراجعه کنیم، متوجه می­شویم که بازی از کلمه فوق العاده فاصله گرفته است.
همه می­دانیم که سری بازی هیتمن صاحب سبک در سبک مخفی کاری است. و همین موضوع باعث می­شود تا سازنده قدرت مانور در ساخت بازی داشته باشد. در هیتمن 3 هر قسمت یا Episode دارای 3 مرحله است، اگر بخواهیم نگاه کلی به بازی داشته باشیم در مجموع بین 7 االی 8 ساعت بازی تمام می شود، ولی سازندگان طوری بازی را طراحی کردن که با تکرار هر مرحله بازی 30 ساعت گیم پلی مفید داسته باشد.

Hitman 3 و پایان تراژدی
Hitman 3 و پایان تراژدی

ولی موردی که من را بیشتر از هر دفعه متعجب می­کند، هوش مصنوعی نه چندان جالب بازی است. این که هوش دشمنان در هنگام حمله ضعیف باشد، شاید گیمر را تا حدودی از این موضوع درگیر کند.
یا موضوع دیگری که باید مورد توجه استودیو IO Interactive قرار میگرفت، سیستم مبارزات تن به تن و تیر اندازی است. چراکه مهم نیست چه سربازی با چه ویزگی ولباسی رو به روی شماست، برای کشتنش باید یک خشاب را خالی کنید. یا حتی مبارزات تن به تن می­توانست کمی واقع گرایانه باشند.
در کل اگر بخواهم به صورت کلی از بازی هیتمن 3 حرفی بزنم، باید بگویم با نقص هایی که دارد تجربه اش پیشنهاد می شود زیرا بعد از دو نسخه پیشرفت های خوبی هم داشته و امتحان کردنش ضرری ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
واتس‌آپ
Share on telegram
تلگرام
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
Share on email
ایمیل
Share on print
پرینت