طریقه نگهداری از کنسول

طریقه نگهداری از کنسول

چگونه از کنسول خریداری شده مراقبت کنیم؟

در دنیای بازی های کامپیوتری زمان به سرعت سپری می­شود و دستگاه های مربوط به این صنف هم در حال پیشرفت هستند. بحث امروز در رابطه با طریقه نگهداری از کنسول های بازی است.
کنسول بازی Ps4/Ps5 از آن دست کنسول هایی هستند، که نیاز به روش صحیح برای استفاده دارند. زیرا جنس DVD آن ها بلوری است و از هارد هایی با ظرفیت های بالا بهره برداری می­­کنند.
همچنین دسته یا کنترلر قوی با متریالی فوق العاده اما با باطری حساسی دارند که با یک سیستم درست باید استفاده شوند. اول می­خواهم از dvd  ها شروع کنم. این دیسک ها از جدید ترین تکنولوژی روز دنیا ساخته شده اند، تا بتوانند حجم زیادی از مطالب را در خود جای دهند. هنگام استفاده از دیسک ها باید در نظر داشته باشید که فوق العاده حساس هستند و در کمترین برخورد خط یا خش می افتند. پس هنگامی که دیسک را از داخل دستگاه در می­آورید حتما در داخل پک خودش قرار دهید.

 

طریقه نگهداری از کنسول
طریقه نگهداری از کنسول

 

نکته دوم

نکته دوم که بسیار حائز اهمیت است، کابل برق و نحوه ارتباط در این قسمت است. توجه داشته باشید، بیشترین مشکلات برای کنسول های بازی بخاطر عدم استفاده صحیح از قسمت برق دستگاه است.
کاربران زیادی هستند که پس از اتمام بازی در مواقع مختلفی، به جای خاموش کردن دستگاه به روش صحیح، برق را مستقیم قطع می­کنند. اگر به طور مداوم از این روش برای خاموش کردن دستگاه استفاده شود، سیستم سخت افزاری دستگاه دچار تداخل می شود و گاه صدمات جبران ناپذیری به همراه دارد، که می­توان به سوختن هارد دستگاه و هر کدام از قطعات اشاره کرد.
پس باید بسیار مراقب بود در نحوه اتصال برق به دستگاه.
نکته سوم نحوه مدیریت فضای هارد در دستگاه است. این نکته صدمه زیادی به دستگاه نمی­زند، ولی اگر مدیریت نداشته باشید فضای هارد به لا استفاده خواهد شد. یکی از نکاتی هم که باید در جریان باشید این است، هنگام روشن بودن کنسول تحت هیچ عنوان دستگاه را تکان ندهید.
با تمام نکات مطرح شده سعی کردیم ، لحظات لذت بخش تری کنار این دستگاهای بازی خود داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
واتس‌آپ
Share on telegram
تلگرام
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
Share on email
ایمیل
Share on print
پرینت