بررسی بازی Efootball 2022

بررسی بازی Efootball 2022

جانشین Pes آنطور که باید نتوانست موفق باشد. آیا دوران فوتبال کونامی رو به اتمام است؟ با بررسی جدید ترین نسخه از سری Pes همراه دایا باشید. خب اوایل سال بود که با خبری شوکه کننده روبه­رو شدیم. آن هم عرضه بازی Efootball 2022 به جای Pes. بازی Efootball 2022 یک عنوان موبایلی است که استودیو کونامی آن را در سری Pes برای پلتفرم موبایل عرضه کرده است. جالب تر از این خبر، خبر رایگان شدن این سری بزرگ بود که همه را غافلگیر کرد.

خب منطقی است که استودیو کونامی هم مثل خیلی از استودیو های دیگر روند رایگان کردن عنوان های خود را برای افزایش درامد به کار گرفته باشد. ولی زمانی که این عنوان عرضه شد آن چیزی نبود که طرفدارا از نسخه جدید انتظار داشتن.  این تصمیم هرچند همان زمان هم کمی بحث‌برانگیز شد، ولی از طرفی هم امیدوار‌کننده بود و خیلی‌ها انتظار داشتند تا به لطف فرصت توسعه دو سال، نسخه جدید بازی بتواند یک تجربه متفاوت و ایده‌آل باشد. اما خب اولین زنگ خطر برای بازی فوتبال جدید کونامی، زمانی به‌صدا درآمد که شرکت ژاپنی آن را به‌عنوان اثری رایگان یا دقیق‌تر بگوییم Free to Play معرفی کرد؛ اثری که قرار بود ابتدا نسخه رایگانش منتشر شود و به مرور، شاهد محتویات جدیدی برایش باشیم. 

 

بررسی بازی Efootball 2022
بررسی بازی Efootball 2022

بازی دارای ایرادات بزرگی است، اول از این که بازی کلا در دو بخش آنلاین و آفلاین آما با کلی محدودیت عرضه شده است. در بخش آنلاین که خیلی از حالتای بازی در دسترس نیستن و پیام خطا شما را از این موضوع آشنا میکند، همچنین در بخش عادیه آنلاین هم بار ها باید برای پیدا کردن یک حریف تلاش کنید که قطعا کسی نیست که قبول کند. اگر هم نخواهید آنلاین بازی کنید که قیمت آفلاین فقط با 9 تیم برای شما در دترس است.

همه این ها به کنار، محدودیت در بازی آفلاین را دیگر نمی توان توجیه کرد. به طور مثال درجه سختی بازی کلا در دو حالت است، زمان بازی حد اکثر تا 5 دقیقه و تغییرات هوایی هم با محدودیت زیادی همراه است.

سازندگان این عنوان کاملا مشخص است که تلاشی برای ساخت یک عنوان ایده آل نکرده اند و فقط نسخه موبایلی را برای کنسول های نسل هشتم و نهم همچنین کامپیوتر تبدیک کردند. اگر توسعه دهندگان نتوانند با آپدیت های پی در پی این مشکلات را رفع کنند، سری جذاب Pes با شکستی بزرگ مواجه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
واتس‌آپ
Share on telegram
تلگرام
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
Share on email
ایمیل
Share on print
پرینت