بازی Kingdom Deliverance

Kingdom Deliverance

بازی Kingdom Deliverance فقط یک بازی نیست یک عنوانی فراتر از بازی که وادارتان می‌کند باهاش زندگی کنید.

اینجا دایا گیمز است، همراه ما باشید تا به نقد و بررسی این عنوان بپردازیم.

استودیو Warhorse Studio یک استودیو تازه نفس در صنعت گیم است. این استودیو تنها یک عنوان تا الان منتشر کرده است، که آن هم بازی Kingdom Deliverance است. کم پیش میاد یک استودیو اولین بازیش یک عنوان موفق باشد. البته باید بگویم که بازی در مجموع همانند کتاب و فیلم یک عنصری است که کاملا با صلیقه فرد دست و پنجه نرم میکند. شاید یک بازی از دید منتقدین یک عنوان موفق باشد ولی از دید یک گیمر مورد پسند واقع نشود. بازی های سبک Kingdom هم از این موضوع خارج نیستند، زیرا در این عناوین باید حواستان به کوچکترین اتفاقی که برای بازی رخ می دهد باشد.

 

بازی Kingdom Deliverance
بازی Kingdom Deliverance

 

این عنوان به معنای واقعی یک نسخه نقش آفرینی است. تصور کنید دارید Skyrim بازی می¬کنید، ولی بدون جادو. بازی های سبک نقش آفرینی سازنده را وادار می¬کند یک اثر جهان باز با داستانی سنگین خلق کند. چرا میگویم داستانی سنگین؟ چون در بازی های نقش آفرینی داستان یکی از المان های تاثیر گزاردر خوب یا بد بودن گیم پلی بازی است، المانی که توسعه دهندگان بازی Kingdom خوب از پسش بر اومدند.

شاید در نقاطی از گیم پلی شاهد ضعف هایی باشیم ولی باعث نمی¬شوند که از امتحان این عنوان امتناع کنیم، زیرا فیزیک ، گرافیک ، داستان و گیم پلی بازی شما را بیشتر از هر لحظ ای وادار به بازی کردن می¬کنند. بازی Kingdom com: Delivrance در تاریخ 13 فوریه 2018 برای کنسول های نسل هشتم و کامپیوتر منتشر شد. همچنین در همان سال یکی از DLC های بازی به اسم From The Ashes منتشر شد.

بازی Kingdom Deliverance
بازی Kingdom Deliverance

داستان بازی به خوبی نوشته و روایت میشود. داستانی کاملا حماسی در زمان های قدیم که پسری ضعیف را تبدیل به مردی قدرتمند می¬کند. پسری جوان به اسم هنری که در خانواده ای کوچک متولد شده است و مادر او یک فرد خانه دار و پدرش آهنگر دربار است. داستان بازی از آنجایی آغاز می¬شود ،که به روستای هنری غافلگیرانه حمله می¬کنند و در حین کشت و کشتار ها مادر و پدر خود را از دست می دهد. او می¬ماند و دنیایی پر از داستان های بدوخوب که باید راه خود راا طی کند.

در بازی به چند روش می توانید بازی را به پایان برسانید. ریسک کنید یا نکنید به جایی دست برد بزنید یا نزنید به فرض مثال در این قسمت این دیالوگ را نتخاب کنید یا نکنید. همیه این ویژگی ها تاثیر مستقیم در روند گیم پلی شما دارد. اگر سیبی که در کیفتان دارید نخورید، خراب میشود و دیگر نمیتوانید از آن استفاده کنید. در کل همه ی انتخاب هایتان در بازی از کوچیک تا بزرگ می تواند بازی را خیلی راحت یا خیلی دشوار سازد.

 

بازی Kingdom Deliverance
بازی Kingdom Deliverance

 

یکی دیگه از ویزگی های خوب بازی شخصیت پردازی کارکتر هاست. از هنری گرفته تا حتی فردی که حتی باهاش برخوردی ندارید. دیالوگ ها شاید زیاد قوی نباشند، اما به لطف شخصیت پردازی فوق العاده همچیز خوب پیش می‌رود.

وقتی صحبت از یک بازی نقش آفرینی با گیم پلی طولانی میشه، یعنی بازیکن در بازی با تعداد زیادی ماموریت مواجه می¬شود. همین موضوع باعث ایجاد خستگی در بازیکن می¬شود. ماموریت هایی که شاید کسل کننده همراه با دیالوگ های طولانی باشد که هیچ هیجانی ندارد.

در کنار روند بازی و داستان، سیستم راه رفتن و مبارزات به خوبی کار شده اند. به طوری که حس یک مبارزه واقعی را به بازیکن انتقال می دهد ولی یکی از نقاط ضعف این قسمت از بازی این است که شاید مبارزات میتوانست کمی راحت تر اجرا شوند زیرا اگر به طور مثال وسیله ای برای دفاع نداشته باشید، همانند یک مبارزه واقعی احتمال شکستتان زیاد است. اگر از علاقه مندان به سبک Role-Playing هستید و می‌خواهید روند بازی آن طوری روایت شود که دوست دارید، پیشنهاد می کنم بازی Kingdom com: Deliverance را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
واتس‌آپ
Share on telegram
تلگرام
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
Share on email
ایمیل
Share on print
پرینت