معرفی بازی Fifa 22

معرفی بازی Fifa 22

هر سال در فصل پاییز شاهد عرضه عنوان هایی هستیم که دیگر تبدیل به برند شدند. عنوان هایی که هر سال نسخه جدید از یک سری را عرضه می کنند و با تغییرات چشم گیر به کیفیت سری می افزایند. بازی Fifa 22 جدید ترین عنوان سری بازی فیفا است.

این عنوان به تازگی برای کنسول های نسل هشتم و نهم عرضه شده. همچنین در چندین فروشگاه اینترنتی برای کامپیوتر هم عرضه شده است. بازی Fifa 22 مثل نسخه های قبل زیاد در زمینه ظاهری در بخش منو تغییرات زیادی نداشته است. اما در بخش گیم پلی شاهد تغییرات زیادی بودیم. فناوری هایپرموشن تلفیقی از تکنولوژی آموزش ماشینی با پیشرفته‌ترین موشن کپچری (Motion Capture) است. که تا به حال در این فرنچایز از شرکت الکترونیک آرتز شاهدش بوده‌ایم. هدف از پیاده‌سازی این قابلیت هم چیزی نبود جز طبیعی‌تر کردن هرچه بیشتر حرکات بازیکنان. از نظر تئوریک این قابلیت باید هم روی حرکت بازیکنان به صورت فردی تاثیر قابل توجهی بگذارد و هم روی حرکات تیمی. از همین رو این فناوری باید بتواند موجب بهبود عملکرد کلی بازی شده و تجربه‌ای بسیار خوب را به کاربران ارائه دهد.

در عمل هم هایپرموشن جواب خود را پس می‌دهد، اما نه به اندازه‌ای که فکرش را می‌کنید. در واقع این تکنولوژی بیشتر روی مباحث زیبایی‌شناسی بازی تاثیر می‌گذارد و تغییرات چشم‌گیری در عملکرد FIFA 22 به وجود نمی‌آورد. به عبارت دیگر نباید از آن انتظار داشته باشید که بخش شبیه‌سازی را به کلی دگرگون کند. به هر حال شاید بتوان با این موضوع کنار آمد، اما در هر صورت باید گفت که الکترونیک آرتز نتوانسته انتظاراتی که بازیکنان از این تکنولوژی داشتند را برآورده کند. می‌توان گفت تکنولوژی هایپرموشن در بازی فیفا 22 صرفا یک سری بهبود کیفیت سینماتیک ایجاد کرده که راست‌اش را بخواهید، نسخه‌های پیشین چیز خاصی در این زمینه کم نداشتند. هرچند باید اذعان کرد که برخی حرکات بازیکنان نسبت به نسخه قبلی واقعا بهتر شده و در حقیقت ظرافت حرکات بازیکنان بیشتر شده است.

امیدوار هستیم که در روند اجرا بازی و تا عرضه نسخه جدید این عنوان با آپدیت های پی درپی کیفیت خوبی را به طرفداران این سری عرضه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
واتس‌آپ
Share on telegram
تلگرام
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
Share on email
ایمیل
Share on print
پرینت