بررسی بازی Apex Legends

بررسی بازی Apex Legends

چند سالی است که بازی های آنلاین بخش زیادی از دنیای گیم را به خود اختصاص دادند. بازی هایی که از بخش داستانی بسیار کوتاهی برخوردار هستند ولی در عوض می توانند ساعت ها بازیکن را درگیر کنند. یکی از سبک هایی که در بازی آنلاین پر طرفدار است، سبک Battle Royal و یکی از بازی های این سبک Apex Legends است. با بررسی این بازی همراه ما باشید.

بازی Apex Legends توسط استودیو Electronic Arts منتشر شد. زمانی که این بازی منتشر شد مدتی بعد به عنوان یکی از بهترین های سبک BR شناخته شد. همچنین رقیب بزرگی برای هم سبک خودش PUBG که با گیم پلی متفاوت توانست حسابی طرفدار پیدا کند. خب ساختار بازی که در کل مشخص است. نقشه ای بزرگ، تعدادی بازیکن و جنگ برای زنده ماندن. کل مفهوم سبک بتل رویال جنگ برای بقا است و خوشبختانه Apex Legends از عهده از این کار خوب برامده است.

این عنوان به روش خودش سبک BR را معنی می کند. همانند تمامی هم سبک های دیگر در سه حالت می توانید وارد بازی شوید. تک نفره، دو نفره و در نهایت تیمی که این حالت سه نفره است نه چهار نفره. شخصیت پردازی بازی به خوبی کار شده است. در حال حاظر بازی دارای 18 اپراتور است، هر کدام از این اپراتور ها قدرت های فانتزی دارند که در برد خودتان یا تیمتان نقش بسزایی دارند.

 اپراتور ها بنا به توانایی هایشان به سه دسته تقسیم میشوند. سری اول از اپراتور ها نقش کلیدی در رصد کردن دشمن و تجهیزات بازی دارند. سری دوم که کمترین تعداد هستند نقش کلیدی در محافظت، فرار و پشتیبانی را دارند. سری سوم هم که بیشترین تعداد را به خود اختصاص دادند نقش کلیدی در حمله و از پا در آوردن حریف را دارند. حال بسته به سبک و صلیقه بازی کردنتان باید متوجه شوید با کدام اپراتور بیشتر از همه می توانید ارتباط بر قرار کنید.

گرافیک بازی گرافیک نسبتا کارتونی و در این حال جذابی دارد و با طیف رنگی که داخل بازی است می توان گفت بازی کماکان جذاب خواهد بود. فیزیک خوب و ساختار بازی باعث می شود از محیط بازی لذت ببرید.

با توجه به ریشه‌های Apex Legends که از Titanfall نشئت‌گرفته شده، می‌توان گفت بهترین نوع حرکت و گیم پلی اکشن را در سبک Battle Royale شاهد هستیم. باوجوداینکه قابلیت معروف Wall Run اینجا غایب است، اما دویدن، لیز خوردن‌های طولانی، پرش‌های بلند و قابلیت تغییر ارتفاع با استفاده از عوامل محیطی مثل طناب‌های متحرک، زیپ لاین‌ها و سکوهای پرتاب گشت‌وگذار و مبارزات در نقشه‌های این بازی را به‌شدت لذت‌بخش کرده است. این موارد به اکشن و سریع شدن گیم پلی بازی کمک شایانی کرده و نشان می‌دهد که سبک شوتر اول‌شخصی که Respawn ارائه می‌دهد همچنان بی‌رقیب و منحصربه‌فرد است.

به‌جز این مورد سیستم پینگ دادن و تگ کردن آیتم‌ها، تجهیزات و همچنین دشمنان در این بازی بسیار ساده و کارآمد است و شما را از هر مدل مکالمه صوتی بین هم‌تیمی‌های خود بی‌نیاز می‌کند. شما به‌سادگی با استفاده از چند کلیک می‌توانید هر چیزی را در بازی تگ کنید و اطلاعات را با سایر افراد تیم به اشتراک بگذارید. این ویژگی بازهم به سریع شدن گیم پلی بازی منجر می‌شود و به دلیل طراحی کارآمد آن، برای افزایش مهارت کار گروهی زمانی که به‌تنهایی و با غریبه‌ها وارد بازی می‌شوید مناسب خواهد بود.

بازی Apex Legends علاوه بر بخش بتل رویال بخش های دیگری هم دارد که باعث تنوع می شود. به‌جز بخش کلاسیک Battle Royale بازی که همواره در تیم‌های دو تا سه‌نفره اجرا می‌شود، Respawn حالت‌های جدیدی را برای مدت‌زمانی محدود در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد تا اگر بازیکنان از قوانین همیشگی بازی کلاسیک خسته شدند، بتوانند چیز جدیدی تجربه کنند. یکی از جذاب‌ترین رویدادها حالتی با نام Winter Express است که در آن تیم شما باید از قطاری که در ایستگاه‌های مختلفی در نقشه Word’s Edge توقف می‌کند، دفاع کند. در این حالت نیازی به پیدا کردن تجهیزات ندارید و قبل از بازی سلاح خود را انتخاب کرده و مستقیم وارد نبردهای مهیج مانند عناوین کلاسیک شوتر اول‌شخص می‌شوید. وجود این رویدادها در بازی، تکراری شدن آن را حذف کرده و باعث می‌شود افرادی که می‌خواهند تجربه‌ای متفاوت را در دنیای Apex داشته باشند، انتخاب‌هایی داشته باشند. همچنین این موضوع تلاش سازندگان و تمرکز آن‌ها بر دیگر جوانب گیم پلی چندنفره آنلاین Apex Legends را نشان می‌دهد.

بخش Ranked نیز در ابتدای Season دوم بازی معرفی شد که وجودش برای یک بازی در سبک Battle Royale دور از ذهن است و به دلیل وجود عنصر شانس و ماهیت گیم پلی این سبک، ممکن است چندان جالب به نظر نرسد؛ اما با تمام این حرف‌ها، سیستم Rank این بازی طراحی خوبی دارد و بازیکنان را به ماهرتر شدن ترغیب می‌کند. همچنین شما در این حالت از بازی همواره با افرادی وارد مسابقه می‌شوید که سطح مهارتشان نزدیک به شما است تا توازن و عدالت حفظ‌شده و کسی که تصمیم‌گیری بهتری داشته باشد پیروز میدان معرفی شود؛ اما به دلیل ماهیت بخش Ranked در بازی‌های آنلاین چندنفره و عطش بسیار زیادی که برای پیروزی در بازیکنان القا می‌کند تا حدودی جنبه سرگرمی و لذت بردن بازی را کم کرده و تمام تمرکز بازیکن به بردن در مسابقه معطوف می‌شود. این موضوع برخی از مشکلات این بازی بی‌نظیر را هم نمایان کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
واتس‌آپ
Share on telegram
تلگرام
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
Share on email
ایمیل
Share on print
پرینت