بررسی بازی Red Dead Redemption 2

بررسی بازی Red Dead Redemption 2

راک استار بر خلاف خیلی از استودیو های سازنده بازی، سیستم جدیدی در ساخت نسخه جدید از یک سری را به کار گرفت. اگر نسخه اول را بازی نکرده اید ، چیزی را از دست نداده اید. داستان پیچیده تر از این حرفاست. این یعنی قدرت یک سازنده. با بررسی تخصصی بازی Red Dead Redemption 2 همراه دایا باشید.

 

بررسی بازی Red Dead Redemption 2
بررسی بازی Red Dead Redemption 2

 

داستان بازی RDR 2 داستانی قبل از نسخه اول یعنی RDR1 را مطرح می کند. اول از هر موضوع و سر فصلی باید اشاره کنم با حجم زیادی از گرافیک در این بازی مواجه خواهید شد. آنقدر زیاد که حتی در برخی نقاط در بازی به منظره ای که جلو رویتان است خیره خواهید شد. در تبدیل کردن Red Dead Redemption 2  به یک تجربه فوق‌العاده، عوامل بسیار زیادی تاثیرگذار هستند اما آنچه که بیش از همه در مورد این بازی به‌چشم می‌آید، هماهنگی و هارمونی بی‌نقصی است که سازندگان بین المان‌های آن ایجاد کرده‌اند.

 به این صورت که پس از تمام کردن بازی، اگر نگاهی به تجربه طولانی خودتان داشته باشید سخت قادر خواهید بود المان یا ویژگی خاصی از آن را به عنوان نقطه قوت اصلی‌اش معرفی کنید و همه‌چیز از گرافیک فوق‌العاده بازی گرفته تا گیم‌پلی، داستان و حتی موسیقی در یک سطح عالی قرار دارند و از آن مهم‌تر، آنقدر عالی با یکدیگر پیوند خورده‌اند و هماهنگ هستند که نبود یکی از آن‌ها یا ضعف‌شان، می‌توانست ضربه زیادی به تجربه کلی بازی بزند ولی خب این اتفاق هرگز رخ نمی‌دهد و به همین دلیل هم بازی، به اجرای زنده موسیقی‌ای می‌ماند که در آن همه اعضای گروه از ابتدا تا انتها کارشان را به بی‌نقص‌ترین شکل ممکن انجام می‌دهند.

 

بررسی بازی Red Dead Redemption 2
بررسی بازی Red Dead Redemption 2

 

داستان Red Dead Redemption 2 از جایی آغاز می‌شود که گروه داچ، پس از یک سرقت ناموفق مجبور به فرار شده‌اند و کارشان به منطقه‌ای کوهستانی و پوشیده از برف رسیده است. بازی شروعی طوفانی دارد و با اینکه شاید ماموریت‌های اولیه هیجان خیلی بالایی نداشته باشند، اما Red Dead Redemption 2 کارش را حداقل از حیث روایت داستان قوی و نفس‌گیر شروع می‌کند. این وسط چیزی که بیش‌تر از همه مخاطب را شوکه می‌کند، شخصیت‌پردازی قوی کاراکتر‌ها و در راس همه آن‌ها داچ ون در لیند است.

 اگر نسخه قبلی بازی را تجربه کرده باشید، احتمالا دیدی که داچ ون در لیند دارید یک شخصیت منفی، دیوانه و بی‌اعصاب است که هیچ‌چیز جز کشت و کشتار او را راضی نمی‌کند. اما خب در Red Dead Redemption 2  از آنجایی که با یک پیش درآمد طرف هستیم، داچ به شکل دیگری به‌تصویر کشیده می‌شود؛ شکلی عالی و بسیار پیچیده که از قضا این شخصیت‌پردازی داچ، یکی از اصلی‌ترین نقاط قوت Red Dead Redemption 2 هم به‌شمار می‌رود.

 داچ در این نسخه شخصیتی چند لایه است که ایدئولوژی و فلسفه‌هایش واقعا دوست‌داشتنی هستند و از آن جذاب‌تر، قوس شخصیتی خاص این کاراکتر است؛ قوسی که تبدیل شدن داچ از کاراکتر فعلی‌اش به آنچه که در نسخه قبلی دیده بودیم به تصویر می‌کشد و در این بین آنقدر اتفاقات قابل‌باور و جالبی برایش رخ می‌دهند که شاید اگر پس از تمام کردن Red Dead Redemption 2 به‌سراغ Red Dead Redemption برویم، بتوانیم به شکل عجیبی با داچ حتی بیش‌تر از شخصیتی مثل جان مارستون همذات‌پنداری کنیم.

 

بررسی بازی Red Dead Redemption 2
بررسی بازی Red Dead Redemption 2

می توان به جرعت گفت شخصیت پردازی در این عنوان به بهترین شکل ممکن کار شده است. جوری که با کوچکترین برخورد با یک NPC فکرش را نمی کنید که انقدر همه چیز ساده باشد. بازی نقشه بسیار بزرگی دارد و می تواند بازیکن را ساعت ها سرگرم نگه دارد. همین موضوع و صد البته به لطف ساختار گرافیکی بازی شاهد تغییرات آب و هوای پیشرفته ای در بازی هستیم.

اگر بخواهم بازی را برایتان مو شکافی کنم باید ساعت ها وقت گذاشته شود، انقدر که این عنوان پر محتوا ساخته شده است. از سیستم کرفت کردن و نحوه جدا کردن پوست حیوانات گرفته تا اصلاح کردن ریشه کرکتر اصلی بازی و…… کلی ویژگی دیگر که این عنوان را منحصر له فرد می کند. بزارید باز هم تکرار کنم که این عنوا فقط یک بازی نیست بلکه فراتر از یک عنوان است. جوری که میتوان گفت پتانسیل این را دارد که یک نفر بازی کند . تعدادی بنشینند و بازی را به صورت فیلم تماشا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
واتس‌آپ
Share on telegram
تلگرام
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
Share on email
ایمیل
Share on print
پرینت