روش نصب ویندوز

روش نصب ویندوز

روش نصب ویندوز

 زمان هایی وجود دارند که سیستم شما به دلایل متعددی نیاز به عوض کردن ویندوز خود دارد. نصب ویندوز کار پیچیده ای نیست، زمانی که یاد بگیرید سیستم عامل دستگاهتان را عوض کنید، میتوانید تمامی سیستم عامل های ویندوز را نصب کنید. نکته آی که قبل از هر کاری باید حتما به آن توجه کنید این است که از اطلاعات خود Backup داشته باشید(در ادامه متوجه خواهید شد که این موضوع چه اهمیتی دارد).

روش نصب ویندوز
روش نصب ویندوز

 

در ابتدا باید وارد Bios دستگاه شوید، برای این کار لازم است دکمه های F2  یا F12 را بفشارید. پس از انجام این کار شما وارد بخش Boot Menu می­شوید. در آنجا باید DVD ROM مورد نظر (اگر CD ویندوز گذاشتید( یا فلش مورد نظر (اگر فلش ویندوز گذاشتید) را در لیست Boot پیدا کرد و آن را در اولویت دستگاه قرار دهید. سپس به قسمت Exit رفته و با انتخاب گزینه Save And Exit از Bios دستگاه خارج می­شوید.

روش نصب ویندوز
روش نصب ویندوز


در این مرحله سیستم به صورت خودکار ریستارت می­شود و اگر بوت دستگاه را به درستی انتخاب کرده باشید سیستم از روی فلش یا DVD مورد نظر بالا می آید. در این مرحله صفحه نصب ویندوز برای شما ظاهر می­شود. اینجا باید با فشردن دکمه Next و سپس دکمه Install Now ورژن مورد نظر از ویندوز را برای نصب شدن انتخاب کنید.

روش نصب ویندوز
روش نصب ویندوز

 

در مرحله بعد باید قوانین مورد نظر را تایید کنید تا وارد هارد دستگاه شوید. وقتی وارد این قسمت می­شوید پارتیشن های متفاوت میبینید که در واقع درایو های شما هستند. اگر از اطلاعات خود بک آپ گرفتید در ایت قسمت میتوانید با پاک کردن درایو ها هارد را به اصطلاح ریست کنید و از نو پارتیشن بسازید. زمانی که فضای هارد را تقسیم بندی کردید، یک پارتیشن یا به اصطلاح یک درایو را برای نصب ویندوز انتخاب کنید تا ویندوز در آن نصب شود. پس از زمان کوتاهی (زمان انتظار برای نصب ویندوز بستگی به قدرت سیستم سخت افزاری دستگاه شما دارد) ویندوز شما آمده است و در مراحل بعدی با انتخاب کردن نام و رمز برای ویندوزتان میتوانید ویندوز را بر روی دستگاه مشاهد کنید و برای نصب درایور ها و نرم افزار های مورد نظرتان اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
واتس‌آپ
Share on telegram
تلگرام
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
Share on email
ایمیل
Share on print
پرینت