بررسی بازی Last Of Us 2

بررسی بازی Last Of Us 2

داستان از جایی شروع میشه که عشق و علاقه مانع مرگ یک نفر و به وجود آمدن نابودی برای کل دنیاست. جایی که بین کسی که دوستش دارید و دنیا باید یکی را نتخاب کنید. آیا بعد از داستان نسخه یک جوئل تصمیم درستی گرفت؟ با بررسی بازی Last Of Us 2 همراه دایا باشید.

بررسی بازی Last Of Us 2
بررسی بازی Last Of Us 2

 

بازی لست آف آس 2 یک عنوان داستان محور با زاویه دید سوم شخص است. یک عنوان کاملا اکشن و هیجان انگیز که هر لحظه بیشتر گیمر را درگیر بازی میکند. بازی ، حتی در لحظاتی که آن‌چنان مشغول قصه گفتن نیست، بار سنگین داستان خویش را به روی دوش مخاطب می‌اندازد. همچنین این بازی وقتی ظاهرا تنها مشغول نمایش کات‌سین‌های کارگردانی‌شده است، ناگهان بدون کوچک‌ترین معطلی کنترل شخصیت را در اختیار بازیکن قرار می‌دهد تا نقش او در این جهان را یادآور شود. استودیو بازی‌سازی Naughty Dog  اثر پرریسک خود را طوری ساخته است که مکانیک‌های گیم‌پلی، جلوه‌های بصری، ابعاد صوتی، شخصیت‌پردازی‌های حساب‌شده و دیالوگ‌های آن روی هم سوار شوند. به همین خاطر لحظه‌ای را بین دقایق اثر نمی‌یابیم که برای پرداختن به گیم‌پلی، داستان‌گویی را از یاد ببرد. در بازی Last of Us Part 2 حتی پازل‌ها و مبارزه‌های به مراتب بهترشده نسبت به قسمت اول هم بخشی از زندگی کاراکترها به نظر می‌آیند.

قدم اول برای همراهی حساب‌شده با الی غرق شدن درون سفر او و داستان عالی بازی است. سازندگان هم برای ایجاد این همراهی جهانی سرتاسر جزئیات را آفریده‌اند. گرافیک هنری بازی گیمر را مدام مطابق حس‌وحال لحظه‌ای داستان به محیط‌های متفاوتی می‌برد و در اتمسفرهایی گوناگون غرق می‌کند. در آن سو هم صدای هرکدام از Infectedها را داریم که بارها دست گیمر را می‌گیرند و به عمق جهان پسا-آخرالزمانی بازی می‌کشند. The Last of Us Part II دنیای خیالی خود را باورپذیرتر از بسیاری از بازی‌های واقع‌گرایانه تقدیم بازیکن می‌کند تا شرایط اولیه‌ی لازم برای تاثیرگذاری روی او را مهیا ساخته باشد.

بررسی بازی Last Of Us 2
بررسی بازی Last Of Us 2

واقعا میتوان گفت علاوه بر داستان و شخصیت پردازی بازی، صدای بازی که شامل اسحه ها راه رفتن ها و عموامل طبیعی است، همه به خوبی کار شده اند. همچنین تک تک NPC ها به خوبی در بازی مطرح شدند طوری که اگرگیمر کاری به یک عابر در بازی نداشته باشد (در ابتدای بازی) به خوبی متوجه میشود که حضور واقعی دارد و فقط یک NPC نیست که فضا را شلوغ کرده باشد.

در آخر قبل از این که یک نتیجه کلی بخواهم بگیرم نباید موسیقی را جا انداخت. قسمتی که همانند نسخه اول سازنده آهنگ های بازی یعنی گوستاوو سانتائولایا به بهترین شکل ممکن کار کرده است و یکی از دلایلی که باعث میشود از این عنوان لذت ببرید آهنگ متن هر سکانس بازی است. با نتیجه این حرف ها میتوان به جرعت گفت بازی کردن این عنوان برای هر گیمری با هر سبک و صلیقه ای پیشنهاد میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
واتس‌آپ
Share on telegram
تلگرام
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
Share on email
ایمیل
Share on print
پرینت