نقد بررسی بازی Judgment

نقد بررسی بازی Judgment

داستان خیلی پیچیده است. کاراگاهی که پس از یک سری اشتباهات فردی درگیر پروندهای خطرناک می­شود. بازی Judgment یک عنوان اصلی نیست. در واقع یک DLC یا اسپیناف از سری Yakuza، که در سال 2018 منتشر شده است. اگر بخواهم یک توضیح کوتاه و مختصر از اسپیناف بدهم در واقع سازندگان برای سری یا بازی های موفق شان عنوان هایی میسازند که گاه به مجموعه بزرگ تبدیل می شود.

نقد بررسی بازی Judgment
نقد بررسی بازی Judgment

 

داستان بازی داستان وکیلی است به نام تاکایوگی یاگامی که در دادگستری فعالیت داشته است.  اما به خاطر قضاوت اشتباه خود و آزاد کردن یک قاتل، عذاب وجدان گرفته و از وکالت کناره‌گیری کرده است. ازاین‌رو دفتر کارآگاهی خود را باز کرده تا به پرونده‌ها و درخواست‌های مردم رسیدگی کند. این در حالی است که یاگامی پس از گذشت سه سال وارد پرونده‌ای می‌شود که به یک سری قتل زنجیره‌ای مربوط است.
اولین و اصلی‌ترین نکته در مورد بازی Judgment Remastered، این است که داستان آن در شهر کاموروچو روایت می‌شودو به‌عبارتی جهان بازی با یاکوزا یکی است و در طول داستان شاهد محیط‌های آشنای بسیاری هستیم، اما داستان بازی، مسیر متفاوتی نسبت به سری یاکوزا دارد. روایت داستان خوب و درگیر کننده نقش کلیدی‌ در جاجمنت دارد. همان‌طور که با یک بازی کارآگاهی طرف هستیم، داستان بازی هم از همان ابتدا سؤال‌های متعددی را در ذهن مخاطب به‌وجود می‌آورد.

نقد بررسی بازی Judgment
نقد بررسی بازی Judgment

 

بعضی از این سؤال‌ها در طول داستان جواب داده شده و بعضی دیگر جای خود را به سوالات کامل‌تری می‌دهد؛ سوالاتی که در انتها به‌خوبی به آن‌ها پاسخ داده می‌شود. اولین و اصلی‌ترین نکته در مورد بازی Judgment Remastered، این است که داستان آن در شهر کاموروچو روایت می‌شودو به‌عبارتی جهان بازی با یاکوزا یکی است و در طول داستان شاهد محیط‌های آشنای بسیاری هستیم، اما داستان بازی، مسیر متفاوتی نسبت به سری یاکوزا دارد.

 روایت داستان خوب و درگیر کننده نقش کلیدی‌ در جاجمنت دارد. همان‌طور که با یک بازی کارآگاهی طرف هستیم، داستان بازی هم از همان ابتدا سؤال‌های متعددی را در ذهن مخاطب به‌وجود می‌آورد. بعضی از این سؤال‌ها در طول داستان جواب داده شده و بعضی دیگر جای خود را به سوالات کامل‌تری می‌دهد؛ سوالاتی که در انتها به‌خوبی به آن‌ها پاسخ داده می‌شود.

نقد بررسی بازی Judgment
نقد بررسی بازی Judgment

علاوه بر داستان، شخصیت پردازی به خوبی در بازی کار شده است و گیمر به راحتی میتواند با شخصیت اصلی بازی ارتباط بر قرار کند. همچنین دیگر شخصیت های بازی هم به خوبی در بازی معرفی میشوند. همین موضوع باعث میشود تا ، زمانی که در بازی آزادانه به گشت و گذار می پردازید بازی برایتان جذاب شود و علاوه بر مراحل اصلی مراحل فرعی هم به لطف گیم پلی و شخصیت پردازی با لذت به پایان برسانید. در آخر اگر تا الان نسخه ای از سری یاکوزی را بازی نکرده اید تجربه این نسخه را حتما پیشنهاد میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری

Share on whatsapp
واتس‌آپ
Share on telegram
تلگرام
Share on linkedin
لینکدین
Share on facebook
فیسبوک
Share on email
ایمیل
Share on print
پرینت